Türkiye’de ekonomi çakıldı, insanların umudu kalmadı

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Twitter hesabından paylaştığı grafiklerle ülkedeki ekonomik çöküşe dikkat çekti. Öztrak’ın paylaştığı verilere göre Türkiye’de yaşayan ailelerin önümüzdeki günlere dair umudu kalmamış.

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak bugün Twitter’da paylaştığı grafiklerle, Türkiye’de yaşayan yurttaşların geçen 12 aylık süreçte maddi durumlarını ve maddi durum beklentilerini ortaya koydu. 

Türkiye’nin derin bir yoksullaşma içinde olduğunu söyleyen Öztrak, TÜİK rakamlarının da artık bu gerçeği gizleyemediğini açıkladı. 

Öztrak’ın paylaşımına göre aileler, geçen seneye göre maddi durumlarının daha kötü olduğunu dile getiriyor. Türkiye’de yaşayan yurttaşların maddi durumunun hızla dibe çakıldığını söyleyen Öztrak, mevcut serilerde şimdilik en kötü durumda olunduğunu ifade etti.

Ailelerin umudu kalmadı

Ailelerin önümüzdeki günlere dair umudu kalmadığını da dile getiren Öztrak, “Aileler ‘gelecek 12 ayda, maddi durumum bugünden iyi olacak’ diyemiyor. Yoksullaşma giderek kemikleşiyor. Erdoğan’ın 19 yıldır hazırlığını yaptığını söylediği politikaların, ülkeyi getirdiği yer burası.” dedi.

BursaMuhalif.com/Haber Merkezi

rolex replica watches implemented guidance to game church.