Milletvekili Altaca yurt önündeki tacizi meclise taşıdı

CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Gülruh Hatun Kız Yurdu öğrencileri hedef alan taciz olaylarını Meclis gündemine taşıdı.CHP’li vekil, gerekli önlemlerin alınmadığı gerekçesiyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle hazırladığı soru önergesinde “Bir öğrencinin ya da bir kadının hayatıyla bedel ödemesinden sonra mı önlem alacaksınız” diye sordu.

Bursa’nın Nilüfer ilçesindeki Yükseköğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı Gülruh Hatun Kadın öğrencilerini canından bezdiren taciz olayları CHP Bursa Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Avukat Nurhayat Altaca Kayışoğlu tarafından Meclis gündemine taşındı.

Sıklıkla yaşanan taciz olaylarına karşı gerekli güvenlik önlemlerinin alınmamasına ve Kasım ayında yaşanan taciz olayıyla ilgili şahsın para cezasıyla serbest bırakılmasına tepki gösteren CHP’li vekil, her gün yaşanan acılara bir yenisinin daha eklenmemesi için yetkilileri göreve çağırdı. 

Gerekli güvenlik önlemlerinin alınması için konunun takipçisi olacağını da belirten Nurhayat Altaca Kayışoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yanıtlanması istemiyle hazırladığı önergesinde de şu ifadelere ve sorulara yer verdi.

Bursa’nın Nilüfer ilçesinde Ertuğrul Mahallesi sınırlarında bulunan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) ait Gülruh Hatun Kadın Yurdu öğrencileri, özellikle Altınşehir metro çıkışındaki arazide yaşanan taciz olayları nedeniyle dışarı çıkamaz hale gelmişlerdir. Yeterli aydınlatma, kamera ve güvenlik önlemlerinin olmamasından dolayı sıklıkla meydana gelen taciz olaylarının sonuncusu Kasım ayında yaşanmış ve kadınlara sözlü ve fiziksel tacizde bulunan şahıs, yakalandıktan sonra bir ay bile dolmadan serbest bırakılmıştır. Hem öğrenciler hem de kadın dernekleri ve bölge halkı, basın açıklamalarıyla konuyu kamuoyunun dikkatine sunmalarına rağmen gerekli önlemlerin alınmadığı görülmektedir.

  • Bursa’nın Nilüfer ilçesinde Ertuğrul Mahallesi sınırlarında bulunan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) ait Gülruh Hatun Kız Yurdu civarında yaşanan taciz olaylarına karşı neden gerekli önlemler alınmamaktadır?
  • Taciz olaylarının sıklıkla yaşandığı özellikle Altınşehir metro çıkışındaki arazi ve çevresi neden kameralarla donatılmamakta, kaldırımlar dahil gerekli aydınlatmalar neden yapılmamaktadır?
  • Altınşehir metro çıkışıyla Gülruh Hatun Kız Yurdu arasında ring araç seferlerinin düzenlenmesine yönelik Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin bir çalışması var mıdır?
  • Hem yurtta kalan öğrencilerin hem de bölge halkının huzurunu kaçıran ve can güvenliklerinden endişe duymalarına neden olan taciz olaylarının engellenmesine yönelik tedbirler, bir kız öğrencinin ya da bir kadının hayatıyla bedel ödemesinden sonra mı alınacaktır?”

BursaMuhalif.com

casino siteleri milanobet tipobet sekabet elexbet
tipobet paykwik paykwik bozum paykwik satın al ucuz paykwik Paykwik Nedir paykwik al