Kademeli normalleşme, Bursa’da günlük vaka sayısını artırıyor!

Kademeli normalleşme ile haritada ‘sarı’ renk ile gösterilen ve yasakların hafiflediği Bursa’da vaka sayıları yeniden artışa geçerek, Bursa’nın haritada ki rengi turuncuncuya döndü.

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz kademeli normalleşme ile birlikte Bursa’da günlük vaka sayısının 450’ye yaklaştığını köşesine taşıdı.

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz köşesinde Bursa’da ki vaka artışı için şunları yazı:

“Kontrollü normalleşmenin ölçüsünün daha ilk haftada kaçtığını gördük.

Çünkü… Pazartesi akşamı itibariyle Bursa’da uzun bir aranın ardından günlük vaka sayısını 450’ye yaklaştı ve yeniden karamsar bir tablo ortaya çıktı. Nitekim… Bursa Valisi Yakup Canbolat vakaların artmaya başlaması üzerine İl Pandemi Kurulunu biraz daha genişletilmiş olarak topladı. Sabah… Valilik’teki toplantıya, 17 ilçenin kaymakamları da katıldı ve vaka artışını engelleyip mavi bölgeye giden yolu açmak için yapılabilecekler ayrıntılı şekilde ele alındı. Buna karşın… Normalleşme başlarken üçüncü dalga gibi bir sürece girdiğimiz görüntüsü var. Bursa yer aldığı sarı bölgeden maviye geçmeyi beklerken turuncu oldu, ama kırmızıya da hızla yaklaşıyor. Unutmayalım ki… Kurumların denetimi yanında, bu gidişi engellemek hepimizin elinde.”

BursaMuhalif.com/Haber Merkezi