Gözaltındaki ÖDP’lilerle dayanışma çağrısı

Dün (24 Ekim) sabah saatlerinde evleri basılarak gözaltına alınan 6 ÖDP’linin bugün emniyetteki ifade işlemleri tamamlandı. Özgürlük ve Dayanışma Partisi Bursa İl Örgütü ve dostları bugün 13.00’te Bursa Adliyesi önünde basın açıklaması yaparak gözaltındaki arkadaşlarını yalnız bırakmayacaklarını söylediler.

70’lı yıllardan bu yana özgürlük ve demokrasi mücadelesinden vazgeçmeyen Nuri Salman’ın cenazesine katıldıkları gerekçesiyle gözaltına alınan ÖDP’lilerle dayanışma içinde olduklarını vurgulayan Günay Pank, Nuri Salman’ın ve tüm hayatını kaybeden devrimci yoldaşların anılarını miras aldıklarını ve buradan bir suç üretilmeye çalışılmasının doğru olmadığını söyledi. Arkadaşları serbest bırakılana kadar mücadele edeceklerini belirten Günay Pank, Özgürlük ve Dayanışma Partisi’ne destek olan tüm dostlarına da teşekkür etti.

Bursa polisinin canı sıkılmış! 6 ÖDP’li gözaltında

BursaMuhalif.com

tipobet paykwik paykwik bozum paykwik satın al ucuz paykwik Paykwik Nedir paykwik al dalaman airport transfers https://paykwikevi.com/ Marmaris günlük turlar Marmaris dalış turu Marmaris Tekne turu