DOSAB Termik Santrali’ne karşı ilk dava açıldı

Bursa’nın ortasına kurulmak istenen DOSAB Termik Santrali’nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kabul edilen ÇED raporunun iptali için bugün(25 Ağustos) dava açıldı.

11950232_10152930922511673_6494979570468867958_o

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’ne kurulmak istenen kömürlü termik santrale karşı DOSAB Termik Santraline Hayır Platformu bugün ilk davasını açtı. DOSAB Termik Santraline Hayır Platformu üyeleri dava açılması öncesinde Bursa Adliyesi Ataevler Ek Hizmet Binası önünde önünde bir araya gelerek santralin yapılmasını protesto etti.

Adliye önünde konuşan Bursa Barosu Çevre Komisyonu üyesi Avukat Eralp Atabek santralin yapılması sürecinde en önemli aşama olan ÇED’e karşı ilk davanın açıldığını belirtti. Atabek Orhaneli’de bulunan kömürlü termik santralin yarattığı olumsuzluklardan, sağlık sorunlarından örnekler vererek, yeni yapılacak bu santralin zararlarını bilerek adliye önüne geldiklerini söyledi. Orhaneli gibi şehre uzak bir termik santralin bile ne denli zarar verici olduğunu ifade eden Eralp Atabek, şehrin ortasına yapılacak santralin Bursa’yı yok edeceğini belirtti. Daha önce ÇED raporuna yürütmeyi durdurma için itiraz edildiğini söyleyen Atabek şimdi de iptal edilmesi için dava açacaklarını dile getirdi.

Açıklamalar sonrasında davanın açılması için avukatlar adliye içerisinde işlemlere başlarken DOSAB Termik Santraline Hayır Platformu üyeleri de adliye önünde beklediler.

 

casino siteleri milanobet tipobet sekabet elexbet
tipobet paykwik paykwik bozum paykwik satın al ucuz paykwik Paykwik Nedir paykwik al