Cargill işçilerinin eylemi 874’üncü gününde

Cargill Fabrikası’nda Tek Gıda-İş Sendikasına üye oldukları için işten atılan 14 işçi, eylemlerinin 874’üncü gününde PepsiCo Genel Müdürlüğü önünde bir araya geldi.

Tek Gıda-İş Sendikasına üye oldukları için işten atılan ve 874 gündür direnen Cargill işçileri, işlerine geri dönene kadar mücadelelerini sürdüreceklerini söyledi.

Bursa Orhangazi’de bulunan Cargill Fabrikası’nda Tek Gıda-İş Sendikasına üye oldukları için işten atılan 14 işçi, eylemlerinin 874’üncü gününde İstanbul Şişli’de bulunan PepsiCo Genel Müdürlüğü önünde bir araya geldi. Birçok sendika ve siyasi parti üyesi de işçilerin eylemine destek verdi.

“Kavgaya devam edeceğiz”

Eylemde konuşan Tek Gıda-İş Sendikası Örgütlenme Uzmanı Suat Karlıkaya, patronun yasalara aykırı bir şekilde işçileri işten çıkardığını söyledi. Karlıkaya, “İşten çıkarılan arkadaşlarımızın alın teri, siz değerli müşterilerin katkılarıyla zenginleşen ve sürekli büyüyen Amerikan şirketi Cargill, artık sendika düşmanlığını bırakmalı, işten çıkarılan arkadaşlarımızı derhal geri almalıdır” diye seslendi.

İşçilerin ve sendikalarının mücadeleden asla vazgeçmeyeceğinin mesajını veren Karlıkaya, “İşçi hak ve özgürlükleri, patronların insafına, yerel yöneticilerin sorumsuzca aldığı kararlara teslim edilmeyecek kadar değerlidir ve biz bu değer uğruna her türlü kavgayı vermeye devam edeceğiz” dedi.

İşçiler, konuşmaların ardından Cargill işletmesiyle iletişime geçmesi ve işçilerin işe geri alınması talebini içeren mektubu PepsiCo yöneticilerine verdi. İşçiler, Ataşehir’de bulunan Cargill Merkez Ofisi’nin önüne geçerek oturma eylemine başladı. 

Kaynak: MA

casino siteleri milanobet tipobet sekabet elexbet
tipobet paykwik paykwik bozum paykwik satın al ucuz paykwik Paykwik Nedir paykwik al