Bursa Uludağ Üniversitesi’nde adrese teslim kadro

Bursa Uludağ Üniversitesi’nde adrese teslim kadro ilanına, Bursa Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi (BUÜHF) Kamu Hukuku Bölüm Başkanı ve Anabilim Dalı Başkanı Zeynel Kangal tepki gösterdi. Kangal, “Hani adrese teslim ilan çıkmayacaktı?” dedi. 

Bursa Uludağ Üniversitesi’nde araştırma görevlisi pozisyonu için ‘Kamu Hukuku’ alanında açılan kadro ilanındaki özel koşullara, BUÜHF Kamu Hukuku Bölüm Başkanı ve Anabilim Dalı Başkanı Zeynel Kangal Twitter hesabından tepki gösterdi.

Kadro alımı için gerekli olan ; Hukuk Fakültesi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olmak, Uluslararası İlişkiler alanında Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak ve Kamu Hukuku alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak koşullarına ilişkin ne anabilim dalı başkanının ne bölüm başkanı olarak kendisinin böyle bir bilgisi olmadığını söyleyen Kangal, fakülte yönetim kurulunun da böyle bir kararı olmadığını ifade etti. 

Kadro şansı daha önce de denenmiş

Daha önce yayınlanan bir ilanda başka bir anabilim dalı için de kadro şansının denendiğini ancak olmadığını söyleyen Kangal, bu kez de koşulların daha da genişletilip ve özelleştirilerek hiçbir öğretim üyesi olmayan, sadece bir seçimlik dersi olan anabilim dalı için yeniden ilan verildiğini söyledi. 

Kangal ayrıca paylaştığı tweetlerde Yüksek Öğretim Kurulu Başkanı Erol Özvar’ı da etiketleyerek, “Hani adrese teslim ilan çıkmayacaktı?” dedi.

BursaMuhalif.com/Zehra Değirmenci