Bursa polisinin canı sıkılmış! 6 ÖDP’li gözaltında

Özgürlük ve Dayanışma Partisi Bursa İl Örgütü üyesi 6 kişi bugün (24 Ekim) sabah saatlerinde operasyonla uyandılar. Bursa’da 4, Edirne ve Ankara’da birer ÖDP’li gözaltına alınırken avukatları ile görüştürülmedikleri öğrenildi. Haziran ayında hayatını kaybeden ÖDP üyesi Nuri Salman’ın cenazesine katıldıkları gerekçesiyle gözaltına alındıkları öğrenilen 6 kişinin ne zaman adliyeye sevkedileceği bildirilmedi.

ÖDP’dan açıklama

Özgürlük ve Dayanışma Partisi Bursa İl Örgütü üyelerinin gözaltına alınmasının ardından, “Yasal bir parti olan ÖDP üyelerini, çağrıldıklarında savcılığa ifadeye gidebilecekken, üstelik bir üyemizin cenazesine katılmaları gerekçe gösterilerek, terör örgütü suçlamasıyla apar topar gözaltına alınmaları kabul edilemez.” açıklaması yapıldı.

Gözaltılar hukuksuzdur ve siyasidir

Gözaltıların, solmuhalefete gözdağı vermeçabası olarak gördükleri, zaten hukukun işlemediği ve vicdanları kanatan bunca haksız uygulama varken, böyle bir gerekçeyle yargıyı, insanları sindirme ve ezme aracı olarak kullanmaktan vazgeçilmesi gerektiği vurgusu yapılan açıklamada, “Amaç ÖDP’yi ve üyelerini sindirmek ve gözdağı vermek ise, partimizin ve üyelerimizin bu tip uygulamalarla sindirilemeyeceği siyasal otorite ve savcılık makamınca biliniyor olmalı.Milyonlarca insanımız işsizliğin, açlığın ve yoksulluğun çaresizliğinde kıvranırken sol, devrimci muhalefetin ülkede seçenek olduğunu siyasal iktidar da biliyor.

Bütün bu gözaltılar, baskılar bundan kaynaklıdır. En güçlü şekilde arkadaşlarımızı sahiplenecek ve serbest bırakılana kadar gözaltıların takipçisi olacağız.” denildi.

BursaMuhalif.com

tipobet paykwik paykwik bozum paykwik satın al ucuz paykwik Paykwik Nedir paykwik al dalaman airport transfers https://paykwikevi.com/ Marmaris günlük turlar Marmaris dalış turu Marmaris Tekne turu