Atatürk’e atfen “zalim ve kafir” diyen Mustafa Demirkan “Hafızların reisi” yapılmış

Ayasofya Camisi’nde yapılan programda Mustafa Kemal Atatürk’e atfen “zalim ve kafir” diyen ve hakkında bir işlem yapılmayan Mustafa Demirkan “Hafızların reisi” olmuş.

Ayasofya Camisi’nde, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı programda Mustafa Kemal Atatürk’e atfen “zalim ve kafir” dediği için hakkında çok sayıda şikâyette bulunulan; Diyanet İşleri Başkanlığının ise “Emekli olduğu için hakkında işlem yapamayız” diyerek herhangi bir işlem yapmadığı Mustafa Demirkan, aylar sonra bu kez Reisül-Kurra sıfatıyla ortaya çıktı.

Reisül-Kurra (Hafızların reisi) vekili Mustafa Demirkan, geçen mayıs ayında Ayasofya Camii’nde düzenlenen icazet töreninde, Mustafa Kemal Atatürk’ü hedef alıp lanet okudu.

Demirkan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Meclis Başkanı Mustafa Şentop’un da katıldığı törende bu konuşmayı yaptı. Demirkan hakkında çok sayıda suç duyurusunda bulunuldu.

Tepkilere karşın sessizliğini koruyan Diyanet İşleri Başkanlığı ise 3 ay sonra Demirkan’ın emekli olduğu için kurumla bağı kalmadığını, bu nedenle yapılacak işlemin bulunmadığını açıkladı.

Sözcü’nün haberine göre, Mustafa Demirkan, geçen gün yine bir icazet töreninde, bu kez Reisül-Kurra sıfatıyla kamuoyunun karşısına çıktı.

Ahmed Arslanlar’ın hayatını kaybetmesinin ardından, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın icazetiyle, Mustafa Demirkan’ın Reisül-Kurra yapıldığı anlaşıldı. Erbaş ve Demirkan, son olarak önceki gün Pendik Erenköy Kuran Kursu’nun düzenlediği Hafızlığını İkmal Eden Öğrencilerin 5. İcazet Merasimi’nde yan yana geldi.

BursaMuhalif.com/Haber Merkezi