Ankara katliamına ÇGD Bursa’dan kınama

Ankara’da dün yaşanan katliamın ardından Çağdaş Gazeteciler Derneği Bursa Şubesi katliamı kınayan bir açıklama yayınladı. 

10 Ekim Ankara Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi’nde onlarca ölü ve yaralıya neden olan saldırı sonrasında DİSK, KESK, TMMOB ve TTB 2 günlük genel grev kararı aldı. Çağdaş Gazeteciler Derneği Bursa Şubesi Yönetim Kurulu’a yaşanan saldırı sonrasında dün(10 Ekim) yaşananları kınayan bir açıklama yaptı. ÇGD’den yapılan açıklama şöyle:

YASTAYIZ!

KINIYORUZ!

Bu sabah Ankara Tren Garı kavşağında yaşanan terör saldırısıyla bir kez daha sarsıldık.

Sivil toplum kuruluşlarının Sıhhıye’de yapacağı “Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi” sloganıyla gerçekleştireceği Barış, Emek, Demokrasi mitingi için grupların buluşma alanını hedef alan saldırılarda resmi açıklamalara göre 86 vatandaşımız hayatını kaybederken, 186 kişi de yaralandı.

Son aylarda toplumumuzun maruz kaldığı bu kör şiddet ve saldırılar sadece barışa değil aynı zamanda demokrasiye, hukuka ve insan haklarına da bir saldırıdır.

ÇGD Bursa Şubesi olarak patlamada hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz ve terörü bir kez daha lanetleyerek, kınıyoruz.”

Kesinbilgi16.com

tipobet paykwik paykwik bozum paykwik satın al ucuz paykwik Paykwik Nedir paykwik al dalaman airport transfers https://paykwikevi.com/ Marmaris günlük turlar Marmaris dalış turu Marmaris Tekne turu