Alinur Aktaş, ÇGD lokali için masal anlatmaya devam ediyor

Çağdaş Gazeteciler Derneği Bursa Şubesi’ne ait olan Kültürpark’taki dernek lokalinin, AKP’li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş tarafından yıkılmak istenmesine karşı dün gazeteciler lokalin önünde toplanarak açıklama gerçekleştirmişti.

Çağdaş Gazeteciler Derneği’nin yaptığı açıklamadan sonra AKP’li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş açıklama yaptı. Alinur Aktaş açıklamasında “Başkanlık konutunu yeni bir yapı yapmadan yıkma iradesi gösterildiği” belirtilmişse de belediye tarafından servis edilen diğer bir haberde “Başkanlık konutu yerinde Süleyman Çelebi külliyesi yükselecek” açıklaması üzerine Çağdaş Gazeteciler Derneği bir açıklama yayınlandı.

Derdiniz ‘Çağdaş’ değilse, yıkım kararından vazgeçin

Çağdaş Gazeteciler Derneği Bursa Şube Başkanı Rabia Deniz yaptığı açıklamada,”Yine yıkım kararını içeren tebligat, belirtildiği üzere 14.10.2021’de çıkarılmış, 19.10.2021’de ise tarafıma elden teslim edilmiş, ancak bir sonraki cümlede tebligatın 1 yıl öncesinden yapıldığı ifade edilmiştir. Görüldüğü üzere burada da çelişkili ifadeler kullanılmıştır.
Mademki amacınız ‘Yeşil Bursa’ imajının önemli simgelerinden Reşat Oyal Kültür Parkı’nı günümüz şartlarına göre modernize etmek ve halkın kullanıma açmak, parka yeni bir inşaat yapılmasını nasıl açıklıyorsunuz?
Mademki derdiniz susturamadığınız gazetecilerin evine göz dikmek, yersiz, yurtsuz bırakmak değil, Kültürpark’ta bulunan diğer işletmelerin sözleşmeleri yenilenirken, neden koskoca parkta bir tek ÇGD’ye ait dernek binasına yıkım tebligatı gönderildi? Belediyelerin basın ofislerinde çalışanlar da gazetecilerdir. Belediyenizin basın birimindeki çalışma arkadaşlarınızın da gazeteci örgütlerinde yönetici olduğunu da hatırlatmak isterim. ÇGD Bursa Şube Başkanı olarak çalıştığım kurumun değil, ‘gazeteci kimliğimle’ meslek örgütü adına açıklama yaptığımın ayırdına varabileceğinizi sanmıyorum ama gazeteci olup olmadığımı değerlendirmek de haddiniz değildir.
Son olarak, mademki derdiniz ‘Çağdaş’ değil, ben size tersini ispatlamanız için bir şans veriyorum. ÇGD’yi yıkım kararından vazgeçin.
Başkanlık konutunuzda, mezarlığın üzerinde yaşamak belli ki sizi huzursuz etmiş. Aldığınız yanlış kararlarla Bursa’yı da mezarlığa çevirmeyin ki yarın hizmet ettiğiniz halkın yüzüne bakabilin.” denildi.

BursaMuhalif.com/Haber Merkezi