Yayın yasağı getirilen Sendika.org’la dayanışmadayız! Haberlerini yayınlıyoruz

Basında sansürün yasaklanışının yıldönümünde AKP faşizmi ve yasakları hala yaşıyor. Geçtiğimiz günlerde yeniden Twitter’a yayın yasağı getiren AKP iktidarı, bugün de emeğin gündemi Sendika.org’a erişimi engelledi. Yıllardır Türkiye’de hak mücadelelerinin ve emeğin gündemini internet medyasında temsil eden Sendika.org’a getirilen yayın yasağını protesto ediyoruz, kendileriyle dayanışmak için haberlerini yayınlıyoruz. Yayın yasağı kalkana kadar Sendika.tv üzerinden yayın yapan Sendika.org’un haberlerini Kesinbilgi16.com da yayınlayacak.

sendika.org

Sendika.org’un internet sitesinden yaptığı açıklama şu şekilde:

Sendika.Org susmayacak! 

Sendika.Org, kapitalist dünya “işçi sınıfı öldü” çığlıkları arasında “tarihin sonu”nu ilan ederken, “merhaba proletarya” deyip neoliberal akıntıya karşı kürek çekerek yayın hayatına başladı.

14 yıl boyunca işçi sınıfının, ezilen halkların, yoksulların, kadınların, gençlerin, LGBTİ’lerin, kenti ve doğası için mücadele edenlerin, sokakta, okulda, fabrikada, kırda, kentlerde direnenlerin sesi, direnişlerinin bir parçası oldu.

Sendika.Org olarak AKP iktidarı boyunca susturulmaya çalışılan gazetecilerin, hapishanelere doldurulan Kürt siyasetçilerin, muhaliflerin, üniversitelilerin, sansürlenen özgür basının haberlerini sayfalarımıza taşıdık, dayanışmayı ve mücadeleyi yükselttik.

Haziran İsyanı’nda ülkenin dört bir yanından barikatlardan, kent meydanlarından, Gezi Parkı’ndan direniş haberlerini dakika dakika bildirirken penguen medyaya karşı direnişin adreslerinden biri olduk.

Tekel işçisi çadırları kurduğunda, Roboski bombalandığında, Reyhanlı’da bombalar patladığında, Gezi isyan ettiğinde, Soma’da katliam yaşandığında egemen medya sus pus olmuşken, 6-7 Ekim Kobane eylemlerinde kara propaganda iş başındayken Sendika.Org halkın haber alma hakkının savunucusu, halkın isyanının sesiydi.

AKP iktidarının cihatçı çetelerle ilişkilerini, Ortadoğu halklarının yaşamı pahasına çevirdiği dolapları ifşa ettik.

Kobane kuşatma altındayken sahadan dakika dakika geçtiğimiz haberlerle, Kobane’de halk yeniden inşa için kollarını sıvarken yanıbaşlarındaydık.

Tüm bunları, teknik altyapısından yazınsal üretimine kadar bütünüyle gönüllü emekle ve öz finansmana dayalı sıfıra yakın bir bütçeyle, profesöründen lisans öğrencisine, sendika uzmanından yalnızca “ekmeğinin derdinde” olan örgütsüz işçisine sayısız gönüllü yazar, gönüllü çevirmen, gönüllü muhabir ve kolektif editörlük ile, kaderimizi işçi sınıfı ve ezilen halkların kaderi ile ortaklaştırarak gerçekleştirdik. Tarafsızlık safsatasına prim vermedik, ezene karşı ezilenden, yalana karşı gerçekten yana taraf olduk.

AKP iktidarının Sendika.Org’u neden susturmak istediği tüm bu örneklerden bellidir. Aynı örnekler Sendika.Org’un neden susmayacağını da gösterir! AKP’nin sansür sopasını gördük diye Kürt halk direnişlerinin haberini yapmakta elimizi korkak alıştırmayacağız. İşçinin, yoksulun, kadının, LGBTİ’nin, gençliğin, tüm ezilenlerin habercisi olmaya devam edeceğimiz gibi… Özgür basının tüm özneleri ile dayanışma içinde olacağız. Faşizmin saldırısı karşısında, geri adım atmayacak, faşizme karşı mücadelenin gereğini yapacağız. Mücadele sürdükçe Sendika.Org da varlığını sürdürecek, susmayacak!

Dostlarımıza ve düşmanlara duyurulur.

Dostlarımız Sendika.Org’a Sendika.tv adresinden ulaşabilir. Sosyal medyada twitter.com/sendika_org ve www.facebook.com/www.sendika.org adreslerinden haberlerimizi takip edebilirsiniz. 

İletişim için: bilgi@sendika.org / 0 212 245 90 37  

 

Sendika.org haberlerine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Sendika.tv

Kesinbilgi16 – Sendika.org haberleri