Uludağ Üniversitesi dünya sıralamasında 7 yılda 386 geriledi

Uludağ Üniversitesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Eski Başkanı CHP Milletvekili Adayı Prof. Dr. Kayıhan Pala Uludağ Üniversitesi’nin dünya sıralamasında 2017-2018 döneminde, 2011-2012 dönemine göre 386 gerilediğini açıkladı. Sosyal medya hesabında paylaşımda bulunan Pala, “Kentimizin göz bebeği Üniversitemizin uluslararası sıralamalarda ilk bin üniversite arasına bile girememesine ve her geçen yıl sıralamada daha geriye düşmesine seyirci kalmamalıyız. Üniversitelerimizi kötü yönetilmekten kurtarmalıyız. Üniversiteler özerkleştirilmeli, rektörler ve senato üyeleri öğretim elemanları, öğrenciler ve çalışanlar tarafından seçilmelidir.” dedi.

Rektör Ulcay kaliteyi düşürüyor

Daha önce Tıp Fakültesi’nde haksız atamalarla gündeme gelen Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal tarafından Meclis gündemine de getirilmişti. Liyakatsiz, ihtiyaç yokken açılan kadrolara üniversite dışından keyfi atamalar düzenleyen Ulcay’ın Uludağ Üniversitesi’nin kalitesini düşürdüğü istatistiklerle de görülmüş oldu.

Senfoni orkestrasına salon verilmemişti

Uludağ Üniversitesi Prof. Dr. Mete Cengiz Konferas Salonlarında ırkçı, gerici tüm kulüp ve derneklere yer verilirken, Ulcay Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’na üniversitenin salonlarını kapatarak zihniyetini yeniden gözler önüne sermiş oldu. Ayrıca Uludağ Üniversitesi’ne bağlı Fethiye Kültür Merkezi’ni de Nilüfer Belediyesi kültür-sanat etkinliklerine vermeyeceğini de açıklamıştı.

BursaMuhalif.com