Tramvay bölgesine kamulaştırmayla ‘seçkin mağaza’ hedefi

Bursa’da tramvay hatlarının geçtiği bölgeleri ‘seçkin mağazalar’la donatmak için Büyükşehir Belediyesi, İncirli ve Tayyareci Mehmet Ali Caddeleri’nde kamulaştırma çalışmalarına başlıyor.

Mayıs ayı Belediye Meclis toplantısında gündeme gelen tramvay hatları çevresine kamulaştırma geliyor. İncirli ve Tayyareci Mehmet Ali Caddesi’ni kapsayacak çalışmada cephe sağlamlaştırma ve otopark projelerine yer verilecek.

Yüzde 65’i belediye, yüzde 35’i de bina sahipleri tarafından karşılanacak olan cephe sağlamlaştırma çalışmaları ve yapılacak otoparklarla trafiği rahatlatmayı hedefleyen Recep Altepe asıl dertlerini de toplantıdaki konuşmasında açıkladı.

“Tayyareci Mehmet Ali ile İncirli caddelerinde 100 liralık eve 150 lira vererek kamulaştırma yapacağız. Bölgeyi otoparklarla donatacağız. Buralara sağlı sollu tramvay hatları döşeyeceğiz. Bizim derdimiz, Atatürk Caddesi gibi buraları da kalkındırmak. Seçkin mağazaların şube açmasını sağlamaktır” şeklinde konuşan Altepe bölgede bulunan küçük esnafı ortadan kaldırarak Atatürk Caddesi’ndeki gibi büyük mağazalara yer açmaya hazırlanıyor.