Tecavüz davası Avukatı Nevin Canbaz’ın evi kurşunlandı

Bursa’da tecavüz davasında tehditler, saldırılar sona ermiyor. İki gün önce evinin önüne zarf içinde iki kurşun bırakılan davanın avukatı Nevin Canbaz’ın dün gece de evi kurşunlandı.

Bursa Barosuna bağlı Avukat Ö.Ç’nin yargılandığı davanın avukatlığını üstlenen Bursa Barosu Kadın Hukuku Komisyonu Başkanı olan Nevin Canbaz ve aileye yönelik saldırılara dün gece yenisi eklendi. Daha önce tecavüz mağduru kadının babasının aldığı tehditler ve saldırılardan sonra davanın avukatlığını üstlenen Nevin Canbaz’ın evine silahla saldırı düzenlendi.

İki gün önce Canbaz’ın evine iki kurşunla birlikte ‘Biri sana, biri kıza’ şeklinde zarf  içinde gönderilen tehdit mektubu dün gece saldırıyla birlikte yeni bir boyuta ulaştı. Kadının ve avukatın davadan vazgeçmesi için yapılan saldırılar sürerken kadının ailesinin ve avukatının can güvenliği bulunmuyor.

Bursa’da kadın örgütleri tüm bu saldırılar karşısında sessiz kalmayarak davanın duruşmalarına katılma kararı aldı. Bursalı kadınlar davanın 2 Temmuz günü saat 10.30’da Bursa Adliyesi önünde olacak.