Sınav Koleji’nden iddialara yanıt

Bursa Özlüce Sınav Koleji yönetimi tarafından hastalığı gerekçesiyle okuldan kaydının silinmesi istenen 8 yaşındaki Tuana İri’nin haberi geçtiğimiz hafta kamuoyuna yansıdı. Konunun kamuoyunda büyük ses getirmesi üzerine Bursa Sınav Okulları iddialara yanıt veren bir açıklama yayınladı.

Bursa Sınav Okulları tarafından yapılan açıklama:

Okulumuzla ilgili son günlerde tamamen haksız ve mesnetsiz iddialarla bir karalama kampanyası başlatılmıştır. Haberciliğin temel kuralı olan ‘olayın 2 taraftan dinlenilmesi ve öyle aktarılması’ ilkesi doğrultusunda bir açıklama yapma ihtiyacı duyduk.

T.İ, 1,5 yıldır bizim öğrencimiz. Kendisi epilepsi hastası. Küçük kızımızın bu hastalığından dolayı sınıfında ciddi sorunlar yaşamaya başlaması üzerine, ailesi ile iletişime geçerek, bu tür sorunların çözümünde daha etkili olacağına inandığımız bir kurumda eğitim almasının doğru olacağını bildirdik. Bu görüşmenin ardından aile tarafından anlaşılmaz bir biçimde saldırı ve tacizlere uğramaya başladık. Okulda aileden kaynaklı yaşanan olumsuzluklar üzerine emniyet güçlerini biz davet ettik. Aile hakkında şikayetçi olduk. Milli Eğitim Müdürlüğü’ne de durumu belgeleriyle ilettik. Şunu önemli vurgulayalım ki T.İ hala bizim öğrencimizdir. Kaydı silinmemiştir. Şuna yürekten inanıyoruz  ki eğitim hakkı kutsaldır. Küçük kızın bu hakkını daha doğru yöntemlerle ve ehil ellerde yürütmesinin doğru olacağına inanarak aileye böyle bir teklifte bulunduk. Bursa’da yıllardır nitelikli kadrosuyla kaliteli eğitim veren Sınav Okulları’nın böyle bir iddiayla karşı karşıya kalması çok üzücüdür. Olayın bu boyutlara gelmesinin tek nedeni ailenin uzlaşmadan uzak, agresif ve anlaşılmaz tutumudur. Acımasızca eleştirdikleri bir kurumda neden ısrarla eğitim görmeye çalıştıkları anlaşılmazdır. Sosyal medya ortamında konunun yayılmasını art niyet olarak görüyoruz. Yaşananlar ile ilgili yasal haklarımız sonuna kadar kullanacağımızı bildiririz.

Saygılarımızla…

BURSA SINAV KOLEJİ YÖNETİM KURULU

Bursa Sınav Koleji’nde eğitim skandalı! Artık paran varsa da okuyamıyorsun – Özel Haber

BursaMuhalif.com