Siirt ve Nusaybin’de polise silahlı saldırı, İzmir’de AKP binasına ses bombası

Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla AKP hükümetinin yürüttüğü hava saldırıları ve polis operasyonları sonrası Siirt’te karakola ve Mardin Nusaybin’de polis aracına uzun namlulu silahlarla ateş açılırken, Bingöl-Erzurum yolu trafiğe kapatıldı, İzmir’de ise AKP binasına ses bombası atıldı

siirt-karakola-saldiri

DİYARBAKIR LİCE’DE ASKERİ ARACA SALDIRI: 2 ASKER ÖLDÜ

CİZRE’DE POLİS ATEŞ AÇTI: 1’İ AĞIR 2 YARALI

Dicle Haber Ajansı’nın haberine göre, Siirt kent merkezindeki Cumhuriyet Polis Karakolu uzun namlulu silahlarla taranırken, Mardin’in Nusaybin ilçesinde ise devriye gezen polis aracına uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Bingöl’de PKK’liler, Erzurum karayolunu trafiğe kapattı. İzmir’de de AKP Karşıyaka İlçe Başkanlığı’na ses bombası atıldı.

Siirt’te polis karakoluna saldırı

Siirt’te saat 22.45 sıralarında Ulus Mahallesi’nde bulunan Cumhuriyet Polis Karakolu uzun namlulu silahlarla tarandı. Karakoldaki polislerin karşılık vermesiyle, ateş açanlar olay yerinden uzaklaştı. Polis kentte operasyon başlattı.

Nusaybin’de polis aracı tarandı

mardin-nusaybin-polis-aracina-saldiri

Mardin’in Nusaybin ilçesinde de gençler bazı mahalle ve sokaklarda barikat kurup yolu trafiğe kapattı. Polisin saldırısına gençler de karşılık verdi. Yer yer uzun namlulu silahların da kullanıldığı ilçede Devlet Hastanesi bahçesinde bulunan bankaların ATM’lerine de molotofkokteyli atıldı. İki ATM kullanılamaz hale geldi. İlçede devriye gezen polis aracına da uzun namlulu silahlarla ateş açıldığı bildirildi.

Bingöl-Erzurum karayolu trafiğe kapatıldı

Bingöl-Erzurum karayolu Karlıova ilçesinin Hacılar mevkii, PKK’nin silahlı kanadı HPG tarafından ulaşıma kapatıldı. HPG’liler, yoldan geçen araçları durdurup kimlik kontrolü ve propaganda yaptıktan sonra bölgeden ayrıldığı belirtildi. Daha sonra bölgeye gelen askerlerin operasyon başlattığı bildirildi.

AKP ilçe binasına ses bombası atıldı

izmir-akp-binasi-ses-bombasi

İzmir’de AKP Karşıyaka İlçe Başkanlığı’na ses bombası atıldı. Olay saat 22.00 sıralarında Girne Caddesi üzerinde bulunan AKP binasının önünde meydana geldi. İlçe binasının bahçesinden patlama sesi duyulması üzerine bölgeye çok sayıda polis sevk edildi. Patlamada ölen ya da yaralanan olmazken, bahçe duvarı, ilçe başkanlığının tabelası ve bir otomobilde maddi hasar oluştu. Olay yeri inceleme ekiplerinin yaptığı araştırmada ilk belirlemelere göre, el yapımı ses bombasının bahçe duvarına yerleştirildiği belirtildi.

Sendika.Org – https://www.facebook.com/sendika.org