Rektör Ulcay ‘Hayırcı’ çıktı

Tayyip Erdoğan tarafından Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü’ne 2. sıradan atanan Yusuf Ulcay sosyal medya hesabından Başkanlık Anayasası’na ‘Evet’ demek istedi. Ancak Osmanlıca bilmemezliğinin kurbanı olan Ulcay, paylaştığı görselde yazan “Hayırlı geceler” mesajıyla farklı bir referandum oyuna imza attı.

Nisan ayında halkın onayına sunulması beklenen Başkanlık yasasını içeren Anayasa ile ilgili sanatçılardan, geçmiş dönem siyasetçilerine, akademisyenlerden, emek örgütlerine kadar herkes sosyal medyada ‘Hayır’ kampanyasını büyütürken, Uludağ Üniversitesi Rektörü Ulcay’da ‘Evet’ diyerek Tayyip Erdoğan’a olan sadakatini kanıtlamak istedi.

Sosyal medya hesabı Facebook ve Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Yusuf Ulcay, “Evet diyorum çünkü daha güçlü bir Türkiye için ülkemin bu değişikliğe ihtiyacı var” diyerek üzerinde”15 Temmuz’da Hakk’ın ve halkın gücü tankın gücünü yendiği için evet” yazılı bir görsel paylaştı. Ulcay, Görsel üzerinde yazan Osmanlıca yazının ne anlama geldiğini bilmediğinden midir yoksa, bildiği halde paylaşarak sübliminal mesaj vermek istediğinden midir bilinmez Osmanlıca “Hayırlı geceler” yazılı olan görseli hesabından paylaştı.

BursaMuhalif.com