MMO Bursa Şubesi’nden mesleğe hoşgeldin töreni

TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO) Bursa Şubesi “Gençlik Geleceğimizdir” diyerek, genç üyelerle bir araya geldi. BAOB Oditoryumunda gerçekleştirilen etkinlik, MMO Anadolu Sanat Topluluğu Türk Halk Müziği Korosu’nun verdiği konser ile başladı.

Konserin ardından MMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mart genç meslektaşlarına, ailelerine ve davetlilere hoş geldiniz diyerek açılış konuşması yaptı.

Mart, “Odamızın sonsuza kadar yaşamasını diler, tüm meslektaşlarımıza da sevdikleri ile birlikte “meslekte 100 yılı görecek sağlıklı bir ömür diliyorum. Hepiniz, çok yaşayın, var olun” dileklerini ileterek başladığı konuşmasında, “Bugün TMMOB’nin en büyük Odası haline gelen MMO, ülke, toplum, meslek ve meslektaş çıkarlarından yana bir meslek kuruluşu olarak, yurtsever bir çerçevede, çözümler öneren bir yaklaşımla, bütün birikimlerini, ülkemizin sanayileşmesi ve demokratikleşmesinden yana bir çalışma anlayışı içerisinde seferber etmektedir.

Şube olarak bizler, bir yandan ülke ve kent sorunlarına müdahil olmaya çalışıyor, diğer yandan üyelerimize yönelik eğitim, belgelendirme ve her türlü destek çalışmaları ile sosyal ve kültürel ve sanatsal etkinler düzenliyoruz. Bir yandan da, asli görevimiz olan Kamusal hizmet ve kamusal denetim çalışmaları yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Mart, “Ülkemizde önemli gelişmelerin yaşandığı bir yılı daha geride bıraktık. Ülkemizin, zor ve karanlık günleri bu yıl da devam ediyor. Eğer bugün ülkemizde barış yok savaş varsa, eğer özgürlük yok baskı varsa, eğer eşitlik yok ayrımcılık varsa, eğer adalet yok insanların iradesi korkunun esiri olmuşsa, eğer insanlar insanlık onuruna yakışan koşullarda değil de hala yokluk, yoksulluk ve imkansızlıklarla mücadele ediliyorsa, mücadele bitmemiş, sürüyor demektir. 2016 yılında Temsilciliklerimiz de dahil 386 meslektaşımız MMO Bursa Şubesi’ne üye oldular. Mesleğe yeni başlayan genç meslektaşlarımızı kutluyor, hayatları boyunca başarılar diliyoruz.” dedi.

 

Konuşmanın ardından, MMO Bursa Şubesi’ne yeni kayıt olan üyelere “Mesleğe Hoş Geldin Töreni” kapsamında davetlilerle beraber  “Mühendislik Yemini” yapıldı.

Mühendislik Yenininin ardından, 2 ay süreyle çalışmayan üyelere yönelik olarak düzenlenilen mesleki gelişim eğitim programına katılan genç mühendislere “Sertifika Töreni” düzenlendi.

Etkinlik toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.