Lise öğrencisi arkadaşını öldürdü, intihara kalkıştı

Bursa’nın Osmangazi İlçesi’nde bulunan Hürriyet Anadolu Lisesi’nde bir öğrenci yanında getirdiği silahla önce arkadaşını öldürdü, sonra kendisini yaraladı.

Bu sabah Hürriyet Anadolu Lisesi’nde yaşanan olayda 16 yaşındaki erkek öğrenci H.C. okula getirdiği silahla kendisiyle aynı yaştaki Nilüfer Acar’ı vurarak öldürdü.

H.C. sabah okula gelerek 10-D sınıfına girdi. Burada daha önceden tartıştığı Nilüfer Acar’ı sınıf tahtası önüne çağırarak ‘Her şey buraya kadar diye’ bağırarak Acar’ın başına tek el ateş etti. Daha sonra kendisine ateş ederek intihar girişiminde bulundu.

Olay yerine gelen 112 acil servis ekiplerince Nilüfer Acar’ın olay yerinde hayatını kaybettiği belirlenirken, ağır yaralı H.C. Çekirge Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Whatsapp yazışmalarında önceden açıklamış

İhlas Haber Ajansı’nın haberine göre öğrencinin okul arkadaşları ile yazıştığı belirlendi. H.C’nin grupta “Arkamdan katil demeyin. Kız kendisi istedi. Sınıfa gelip katil olmayı isterdim. Ya da dışarıda seri seri 50-100 kişiyi öldürmek ne güzel olurdu. Ama imkanlar buna el vermiyor. Hem riske de giremem. Hakikat ölümde gizlidir, ölümse hakikatin ta kendisidir. Pazartesi üç beş çiçek koyarsınız sıraya, sonra unutur gidersiniz. Bana kalsa o çiçekleri de koymayın. Neyim varsa, sağa sola dağıtın. Yaşarken işe yaramadım, bari ölünce bir işe yarayayım” dediği öğrenildi.

BursaMuhalif.com