Kestel Dayanışma Evi’ne kavuşuyor

Yeni bir toplumsal hayatın inşası için yoğun çabayla son adımına ulaşan Kestel Dayanışma Evi 27 Nisan Pazar günü açılıyor.

İnsani tüm değerlerin ve insanın gelişim potansiyeline ulaşma olanaklarının metalaştığı, “insan insanın kurdudur” denilerek herkesin kendi kabuğuna çekildiği bir ahval-i şeraitte ‘dayanışma’ her zamankinden daha yakıcı bir ihtiyaç. Egemen öğretilerin toplumun davranış biçimlerini köreltmesine karşı hala toplum insanlığa ve güzelliğe dair olanı unutmuş da değil.

İşte Kestel’de Dayanışma fikri bir ütopyanın bugünkü parçası olarak mahalle halkının emeğiyle kalplerde ve bilinçlerde yeniden inşa ediliyor. Bu yaratıcı inşanın emektarları bizleri Kestel Dayanışma Evi’nin şenlikli açılışına davet ediyorlar. Dil kursları, üniversite sınavına hazırlık kursları, kültür sanat atölye ve kursları, çocuk gelişim atölyeleri, kadın üretim atölyeleri, kooperatif çalışmaları, meslek edindirme kursları ve daha pek çok alandaki iddiasıyla Kestel’in kurduğu bu yeni Dayanışma dünyasının kuruluş şenliğinde buluşalım..

Açılış etkinliği müziğin usta isimleri Metin-Kemal Kahraman’ın sahne alacağı halk şenliğiyle gerçekleşecek. Ve şenliğe katılan herkesten Dayanışma Evi’nde kuracağımız Ethem Sarısülük Kütüphanesi’ne 1 kitap bağışı yapması talep edilecek.

İletişim: 0.531 942 70 82