Güvenliği alınmayan inşaat yüzünden yaşam savaşı veriyor

İş kazalarının kenti haline gelen Bursa’da, kent içinde kalan sayısız güvenliği alınmamış inşaat can güvenliğini hiçe sayıyor. Yıldırım’da güvenlik önlemi alınmayan inşaattan düşen ahşap plakanın altında kalan 24 yaşındaki Burçak Kekin, bir haftadır yaşam mücadelesi veriyor.

Burçak Keskin’in ağır yaralandığı olay, geçtiğimiz hafta perşembe günü Millet Mahallesi’ndeki evinden çıkarak markete gitmek için önünden geçtiği inşaattan düşen ahşap plakanın altında kalmasıyla yaşandı. Dış cephesine çekilmesi gereken filesi bulunmayan ve yeterli önlemleri alınmayan 8 katlı inşaatın üst katından düşen ahşabın altında kalan ve yere yığılan Keskin, 112 ekiplerince Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Kafa travması ve beyin kanaması geçiren genç kadın, 3 kez geçirdiği beyin ameliyatına rağmen hayati tehlikeyi atlatamadı. İnşaatta halen herhangi bir güvenlik önleminin alınmaması ve bölge halkının inşaatın önünden geçmek zorunda kalması yüzünden, inşaat bölge halkı için tehlike arz ediyor.

BursaMuhalif.com