Görüşmek istemeyen kadına hastanede silahlı saldırı

Bursa İhsaniye’de bir hastanede bu sabah(6 Şubat) saatlerinde yaşanan silahlı saldırının altından yine bir erkek şiddeti çıktı. 

Yüksek İhtisas Araştırma Hastanesi’nin Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği’nde bu sabah saatlerinde emekli bir polis memuru olan Orhan B., x-Ray cihazının yanında geçerek tıbbi sekreter olan Arzu Ö.’yü silahla ağır şekilde yaraladı.

Hakkında uzaklaştırma kararı var!

Olay hakkında yürütülen soruşturma devam ederken, emekli polisin Kuşadası’nda yaşadığı ve Arzu Ö. ile sosyal medya üzerinden tanıştığı bilgisi edinildi. Arzu Ö. ile bir süre görüştükten sonra kadının artık görüşmek istememesi üzerine Orhan B., Arzu Ö.’yü sosyal medya ve telefon üzerinden taciz etmeye başladı. Bu durum üzerine Arzu Ö. Nilüfer Polis Merkezi’ne başvuruda bulunarak, Orhan B.’den ‘tehdit ve hakaret’ suçlamasıyla şikayetçi oldu. Şikayet üzerine Orhan B. hakkında uzaklaştırma kararı verildi.

Dün gece Kuşadası’ndan gelen ve Arzu Ö. ile görüşme talebinde bulunan Orhan B. bu sabah kadın tarafından reddedilmesine rağmen hastaneye gelerek beylik tabancasıyla Arzu Ö’yü ağır şekilde yaraladı. Orhan B.’nin gözaltındaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

BursaMuhalif.com