Esenevler halkı bazı yerinden söktürdü

Esenevler Mahallesi halkı baz istasyonu mücadelesini kazandı. Bir aya yakın bir süredir mahallelinin aralıksız devam ettirdiği eylemleriyle baz istasyonu kaldırıldı. 

Esenevler Mahallesi Elem Sokak’ta mahallede oturan ev sahiplerinden birinin terasına kurulmasına izin verdiği baz istasyonu bugün Turkcell yetkililerince yerinden söküldü. Bir ay boyunca muhtarın ve polisin mahalle halkının sokağa çıkmasını engellemeye çalışmalarına rağmen Esenevler halkı baz kaldırılana kadar sokakta olmaya devam
etmiş, her akşam saat 19.00’da Elem Sokak’ta buluşmuştu. Mülk sahibinin önce kaldırmamakta ısrar ettiği baz istasyonu komşularının tencere tavalı, davullu zurnalı protestolarına neden olmuştu. Tüm bunların sonunda mülk sahibi komşularının protestoları nedeniyle geri adım attırılarak yaptığı sözleşmeyi iptal etmek zorunda bırakıldı.

Bugün baz istasyonunun kaldırılması sonrası mahalle halkı, bundan sonra da yapılacak olan baz istasyonlarına karşı mücadele edeceklerini belirtti. Büyük bir coşku içinde olan mahalle halkı yarın bazın kaldırılmasını, yapacakları şenlikle kutlayacak.