Erdoğan geldi, belediyede hizmet durdu

Anayasa referandumu öncesinde Bursa’ya gelen Erdoğan için Osmangazi Belediyesi’ndeki tüm çalışanlar mitinge götürülürken, belediyede hizmetler durdu. 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Atatürk Stadyumu’nda yapacağı miting için bugün Bursa’da hayat durduruldu. Yolların sabahın erken saatlerinde kapatıldığı, sokağa çıkan herkesin kent merkezinde defalarca üst aramasından geçirildiği Bursa’da ulaşım da ücretsiz hale getirildi.

Osmangazi Belediyesi’nde ise Nisan Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirilemedi. Belediyenin toplantısı yeterli çoğunluk sağlanamadığı için yapılamadı.

Belediye çalışanları ise mitinge götürülünce, belediyede yurttaşa hizmet verecek kimse bulunamaz hale geldi. Hafta içi mesai saatinde belediye çalışanlarının mitingde olması, akıllara AKP’li Osmangazi Belediyesi’nin çalışanlarına mitinge katılmayı zorunlu koşmuş olabileceği sorusunu getirdi.

Konuyla ilgili Bursa Muhalif’e açıklamada bulunan CHP Osmangazi Grup Sözcüsü Cevat Asa, “Osmangazi Belediyesi’nde çalışanların mesai saatinde görev başında bulunmamasıyla ilgili müdürlere soru sorduk. Ancak geçiştirme cevaplar aldık. Çalışanların bu şekilde mitinge götürülmesine dair anayasayı göstererek, “Angarya iş yasaktır. Bu yapılan bir angaryadır. Ayrıca çalışanlar ifade ve düşüncelerini açıklamaya zorlanamaz” diyerek süreçle ilgili CHP olarak ilgileneceklerini belirtti.

BursaMuhalif.com