Emek örgütleri Filistin’in yanında

Bursa’da emek örgütleri Filistin halkı ile dayanışma için sokaktaydı. İsrail’in saldırılarının durmaksızın devam ettiği şu günlerde DİSK, KESK, TMMOB, TTB ve BDO bugün akşam saatlerinde Fomara Meydanı’nda yaptıkları basın açıklaması ile Ortadoğu’da akan kanın bir an önce durdurulması gerektiğini dile getirdiler.

Fomara Meydanı’nda ‘Filistin’e Özgürlük, Filistin Halkı Yalnız Değildir’ pankartı arkasında buluşan emek örgütleri gerçekleştirilen protestoda, İŞİD ve İŞİD’i destekleyen AKP Hükümeti’ne de tepkilerini dile getirdi. Basın açıklamasını emek örgütleri adına okuyan DİSK Güney Marmara Bölge Temsilcisi Ayhan Ekinci, Filistin halkına yapılan soykırım halindeki saldırıların durdurulması gerektiğini belirtti ve AKP iktidarının bir an önce bu saldırıları gerçekleştiren İsrail ile tüm ilişkileri kesmesi gerektiğini vurguladı. Filistin halkına yönelik olan ambargonun kaldırılmasına değinen Ekinci, ülkedeki Ortadoğu halklarına yönelik kullanılan askeri üslerin de kapatılması gerektiğini söyledi.

Tüm emekten yana olan işçiler olarak Ortadoğu halklarının yalnız olmadığını belirten Ekinci,  Ortadoğu’da akan kanın durması için gerekenlerin bir an önce yapılması gerek

tiğini dile getirerek basın açıklamasını sonlandırdı.