El-Nusra Uludağ Üniversitesi’nden kovulmayı hazmedemedi

Uludağ Üniversitesi’nde stant açan El-Nusra’yı üniversiteden kovan Kolektif’e, İslamcı katil çeteden tehdit geldi: “Kanlarınızla besleyeceğiz toprağı, ey kafirler!”

Geçtiğimiz günlerde Uludağ Üniversitesi’nde Suriye’ye yardım adı altında stant açılmış, Kolektif üyesi üniversiteliler ise stantta Suriye’ye yardım değil İslamcı katil çete El-Nusra’ya yardım toplandığını teşhir etmişti.

Üniversiteliler, açılan masayı kapattırmış, El-Nusra’ya yardım toplayanları üniversiteden kovmuştu (haberine ulaşmak için tıklayınız).

El-Nusra’dan tehdit: “Sizin yaşamı sevdiğiniz kadar biz de ölümü seviyoruz”

Yaşananların ardından Üniversiteli Gazetesi’nin mail adresine bir mesaj geldi. “El-Nusra” başlığıyla gelen mesajda çete, Kolektif’e ağır sözler yağdırarak ölüm tehditleri savurdu.

Katliamcı zihniyetini bir kez daha açıktan sergileyen çete, Uludağ Üniversitesi’nden kovulanların da El-Nusra ile bağlantısının olduğunu da kanıtlayan mesajda şunları söyledi:

“Gönderen: El-Nusra

Selam hidayete tabi olanların üzerine gelsin. Ey kafirler dinleyin o gün üniversiteden kovduklarınız bizim kardeşlerimizdir ve bugün bizler size çocukların saçlarını bir gecede ağartacak elem dolu gecelerle geliyoruz. Kafalarınız yollarımızı süsleyecek, kanlarınızla besleyeceğiz toprağı ey kafirler siz iyi bilin: Biz sizin yaşamı sevdiğiniz kadar bizler ölümü seviyoruz”

(Kaynak – Kolektifler.net)