Doğu hattı minibüsçüleri Büyükşehir önünde!

Bursa’da Gürsu ve Kestel hattı minibüslerinin Doğu Garajı’ndan kaldırılmasına tepki gösteren şoförler, bu sabah(28 Nisan) Bursa Büyükşehir Belediyesi önündeydi. Geçtiğimiz Mart ayında alınan UKOME kararıyla Doğu Garajı’ndan çıkarılan Kestel ve Gürsu minibüs hattı şoförleri, kararın iptal edilmesini istedi. 

Minibüs şoförleri, “Bizler 1996 yılında Bursa’daki ayrımcılık neticesinde hakkımız olan Kent Meydanı’na gidemezken, Doğu Garajı mevkiine Gürsu ve Kestel ilçeleri olarak hizmet vermekteyiz. 150 kişilik bir araç grubuyla ve minibüs taşımacılığıyla biz bu hizmeti veriyoruz. Fakat Büyükşehir Belediyesi, kurmuş olduğu metro, raylı sistem ulaşım alternatifi olmakla birlikte bizi ekmeğimizden ediyor. Şu anda bulunduğumuz mevkide olan Doğu Garajı’nı kapattı. Fakat bize şu an için verilen bir yer, güzergah yok” dedi.

Yapılan yeni düzenlemeye göre doğu hattında ulaşım nasıl sağlanacak?

  • D13, D13/A, D14, D15, D16, D16/A, D17, D18, D19, D20, D21 ve D22 hatları
  • 501 Yenişehir ve 601 İnegöl hatları
  • Barakfakih Sanayi, Barakfakih Sanayi-Dudaklı, Erdoğan-Seymen-Soğuksu-Sungurpaşa, Ümitalan, Gölbaşı-Gölcük, Ağlaşan-Kayacık-Nüzhetiye, Aksu-Kazancı-Şevketiye, Aksu-Lütfiye, Aksu-Şükraniye- Kozluören-Babasultan, Gözede-Alaçam, Derekızık-Saitabat, Derekızık-Osmaniye-Orhaniye mahallelerin üzerinden ulaşım hizmeti veren araçların aktarma merkezi artık Kestel Aktarma Merkezi olacak.

BursaMuhalif.com