Cizre’de polis ateş açtı: Bir kişi hayatını kaybetti

Cizre’de özel harekât polislerinin açtığı ateş sonucu 21 yaşındaki Abdullah Özdal hayatını kaybetti, bir kişi de yaralandı

sirnak-cizre-polis-saldirisi

Şırnak’ın Cizre ilçesinde TSK’nın Kandil’e yönelik hava saldırıları ile polis operasyonlarını protesto eden gençlere kolluk kuvvetleri saldırdı. Özel harekât polislerinin kitleye açtığı ateş sonucu bir kişi hayatını kaybetti, bir kişi de yaralandı.

Dicle Haber Ajansı’nın haberine göre, Yafes Mahallesi’ne hendek kazarak eylem yapan gençlere zırhlı araçlar ve uzun namlulu silahlar ile saldıran polisin, mahallelinin üzerine rastgele açtığı ateş açtı. Açılan ateş sonucu evinin balkonunda oturan Abdullah Özdal (21) isimli genç göğsüne isabet eden kurşun ile ağır yaralandı.

Özdal’ın İlçe Devlet Hastanesi’ne kaldırılması üzerine halk hastane önüne akın etmeye başladı. Yüzlerce yurttaşın hastane önünde bekleyişi sürerken, polis onlarca zırhlı araçla hastaneyi ablukaya aldı. Özdal, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Yer yer silah seslerinin geldiği Yafes ve Nur mahallelerinde çatışmalar sürerken, durumu ciddiyetini koruyan Özdal ilk müdahalesinin ardından Diyarbakır’a sevk edildi.

Sendika.Org – https://www.facebook.com/www.sendika.org