CHP’li vekil AKP’lilerin ses kaydını yayınladı, mülakatlardaki torpil ortaya döküldü

CHP Bursa Milletvekili ve Milli Eğitim Komisyonu üyesi Ceyhun İrgil, sosyal medya hesabından yayınladığı bir video ile “Mülakatta torpil yok dediler, peki bu ne?” diyerek bir ses kaydı yayınladı. Yayınladığı ses kaydında mülakatlar hakkında bir öğretmen ile AKP’li bir yöneticinin konuşmasının geçtiği iddia edildi.

Atama mülakatlarında yapılan torpillerin peşini bırakmayan Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil bugün Facebook sayfası üzerinden bir ses kaydı yayınladı. Yayınladığı ses kaydında bir öğretmen adayı, “Şimdi benim babam da ben de iki seçimdir sürekli AK Parti’ye oy veren insanlarız. Çünkü başka alternatifimiz de yok. Benim dedem bile AK Parti’ye oy verir. Yani bundan sonra ne yapacağım bilmiyorum. Memnun değilim yani. Atansam bile memnun değilim. Çünkü bazı öğretmenlerin kötü duruma düştüğünü, hakkının yenildiğini düşünüyorum çünkü.” dediği öne sürüldü.

AKP’li olduğu iddia edilen yöneticinin ise “Öğretmenlerden böyle uyanıklar yapılmadan alınan öğretmenleri de görüyoruz. Bir çoğu cezaevinde işte” dediği sırada araya giren öğretmen adayı “Şimdi mülakatlar yapılmadan alınan öğretmen öyle. Sadece KPSS…” şeklinde konuştuğu ses kaydında iddia edildi.

Konuşmanın devamında partiye üye olanlara referans olduklarını belirten AKP’li yöneticinin şunları söylediği öne sürüldü:”Siz hiç duymadınız mı bu mülakatlar yapılırken parti kanalıyla bir referans olunmayı, şöyle böyle duymadınız mı? Duymuşsunuzdur. Yüzlerce öğretmen geldi, mülakatımız var yardımcı ol diye. Biz de araştırırız, uygunsanız, FETÖ, şu bu bağlantınız yok ise referans oluruz dedik. Ve olduk da.”

BursaMuhalif.com