CHP Osmangazi İlçe Örgütü’nden Halkevleri’ne dayanışma ziyareti

Saray ve AKP’nin başkanlık anayasası için tüm ülkeyi susturma çabalarına karşı mücadeleyi kararlılıkla yürüten ve geçtiğimiz haftalarda iki üyesi laikliği savunduğu gerekçesiyle tutuklanan Halkevleri’ne Bursa’da CHP Osmangazi İlçe Yönetimi ziyarette bulundu. 

Reina Katliamı sonrasında İstanbul Okmeydanı’nda bir kahvehanede laikliğe sahip çıkacaklarını söyleyen Halkevleri üyesi Ayşegül Başar ve Hamit Dışkaya’nın tutuklanmıştı. Başkanlık anayasasına karşı da her yerde “Hayır” çağrısında bulunan ve gözaltına alınan Halkevleri üyeleriyle dayanışma gösteren Osmangazi CHP İlçe Yönetimi dün akşam(13 Ocak) Bursa Halkevi Şubesi’ni ziyaret etti.

CHP Osmangazi İlçe Başkanı İsmet Karaca ve yönetimi Halkevleri ile birlikte AKP’nin tek adam diktatörlüğüne karşı mücadele edeceklerini belirtti. Osmangazi’de temsilcilikleriyle, üyeleriyle birlikte laiklik eşitlik, demokrasi mücadelesini vereceklerini belirten İsmet Karaca Halkevleri ile de dayanışma içerisinde olacaklarını ifade etti.

Bursa Halkevi Yönetim Kurulu üyelerinden Zafer Algül ve Neriman Usta’da Halkevleri olarak AKP’nin gerici, talancı politikalarına karşı halkın hakları için yıllardır sürdürdükleri mücadeleyi tek adam diktasına karşı da sürdürmeye devam edeceklerini belirttiler.

BursaMuhalif.com