CHP gençliğinden vekil adaylığına! Eski gençlik kolları başkanı Umut Mısır da aday

Geçmiş dönem Cumhuriyet Halk Partisi Osmangazi İlçe Başkanlığı yapan Avukat Umur Mısır, CHP 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı. Açıklamasını siyaset sahnesine çıktığı noktada Osmangazi İlçe Başkanlığında yapmayı uygun gören Avukat Mısır; Bursa İl Gençlik Kolu, Osmangazi ve Nilüfer İlçe Gençlik Kolları ile birlikte aday adaylığını duyurdu.

Bugün (15 Mayıs) CHP Osmangazi İlçe Başkanlığı’nda bir araya gelen gençlik temsilcileriyle birlikte açıklama yapan Umut Mısır CHP Gençlik Kollarından gelen biri olarak CHP İl binasında açıklama yapmak yerine, Gençlik Kolları temsilcileri ile birlikte Milletvekilliği Aday Adaylığını duyurmak istediğini belirtti. Osmangazi’de Gençlik Kolları Başkanlığı yaptığı sırada 7 Haziran ve 1 Kasım seçimleri için Osmangazi’nin her mahallesini, köyünü karış karış dolaşarak seçim çalışmalarında bulunduğunu hatırlatan Mısır, partinin en büyük gücünün gençler olduğuna inanarak, yönetim kadrolarının gençleşmesi için büyük çaba serf ettiğini ifade etti.

Hem gençliğin sesi olabilmek, hem de gençliği cesaretlendirebilmek

En baştan beri inanıyorum ki, Cumhuriyet Halk Partili gençler, Atatürk devrimlerinin bekçileri olduğu gibi bu ülkenin ve cumhuriyetin de bekçileridir. 16 yıldır başımızda olan ve Atatürk Cumhuriyetinin her türlü demokratik kazanımını adeta yok etmek üzere çalışan AKP iktidarından artık kurtulmanın vakti gelmiştir. Bunun en güzel yolu, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı ve Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kollarından yetişen Sayın Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanı olarak seçilmesi ile olacaktır. 

Bizim gençlik örgütümüz, nice milletvekili adayları, nice cumhurbaşkanı adayları çıkaracaktır. Bizler içimizdeki inanç ve gücü, Atatürk devrimlerinin cesareti ile ortaya çıkarmak zorundayız.

İşte bu sebeple aday adayım. Hem gençliğin sesi olabilmek hem de benden sonra aday olabilecek arkadaşlarımı cesaretlendirebilmek için.

“Berkin’i, Roboski’yi, 10 Ekim’i ve Soma’yı unutmadık”

“Bizler, Gezi direnişini unutmadık. Tıpkı Berkin Elvan’ı, Roboski’yi, Ankara Gar patlamasını, Soma faciasını unutmadığımız gibi. Bu acı olaylar unutulmasın ve tekrar yaşanmasın diye aday adayıyım.” diyen Mısır, aldığı sorumululuğu CHP Gençliğinden gelen bir çok gencin hiç tereddüt etmeden yerine getirebileceğine dikkat çekti. 

BursaMuhalif.com