Çağdaş Gazeteciler’den tutuklu Gazeteci Kaplanoğlu’na ziyaret

ÇGD Genel Merkez ve Bursa Şube yönetimi cezaevinde tutuklu bulunan bursamuhalif.com Editörü, ÇGD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Ozan Kaplanoğlu’nu ziyaret etti. Kaplanoğlu, “Çok kısa zamanda aranızda olacak, mesleğime ve onuruma yakışır bir şekilde buradan çıkacak ve yine yazmaya devam edeceğim” dedi. 

Çağdaş Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Tevfik Kızgınkaya, genel merkez yöneticisi Demircan Ülger, ÇGD Bursa Şube Başkanı Aykut Güngör ve yönetim kurulu üyeleri, 5 Mayıs’ta tutuklanarak cezaevine konulan bursamuhalif.com editörü, ÇGD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Ozan Kaplanoğlu’nu ziyaret etti. Bursa H Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan Ozan Kaplanoğlu ile görüşme imkanı bulan ÇGD yöneticileri, daha sonra Kaplanoğlu’nun ailesiyle bir araya geldi.

Ziyarette bulunan yöneticilerle görüşme imkanı bulan Ozan Kaplanoğlu, gazetecilerin yıllar boyunca baskı ve zulümle karşı karşıya kaldığını, haksız yere tutuklanarak cezaevine konulduğunu belirterek, “Bu süreç elbette bitecek ve ben de başım dik, mesleğime ve onuruma yakışır bir şekilde buradan çıkacak ve yazmaya devam edeceğim. Bir üyesi olmaktan gurur duyduğum Çağdaş Gazeteciler Derneği yönetici arkadaşlarıma ve tüm onurlu gazeteci yoldaşlarıma selamlar. Çok kısa zamanda aranızda olacağım” dedi.

Kaynak: ÇGD