Bursalılar dikkat! Cumartesi sokağa çıkmayın

Her ziyaretinde koruma ordularıyla kenti ablukaya alan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son durağı önümüzdeki günlerde Bursa olacak. 

Tayyip Erdoğan 22 Ekim Cumartesi günü Bursa’da Şehreküstü Meydanı’na geliyor. Kapatılacak yollar, önleyici gözaltılarla Bursa, halk için gün boyu yasaklar kenti halini alacak.

Erdoğan’ın önceki Bursa ziyaretlerinde kentin merkezinin koruma orduları, emniyet güçleri tarafından zapt edildiği, Heykel ve çevresinde esnafın iş yerlerinden çıkamadığı bir durumla Bursa halkı karşı karşıya kalmıştı. Hafta sonları yoğun trafiğiyle ulaşamayan kent olan Bursa, bu hafta sonu Erdoğan’ın ziyaretiyle kent merkezine adım bile atamayacak.

Erdoğan’ın gelişi sebebiyle değiştirilen güzergahlarla ilgili Bursa Emniyeti bugün bir açıklama yayınladı. Emniyetin yayınladığı açıklamaya göre kapatılan yollar şöyle:

22 Ekim Cumartesi günü, Gökdere Meydanından – Haşim İşcan Caddesi – 15 Temmuz Demokrasi Meydanı (Fomara Meydanı) gidiş ve geliş istikametleri, Gençosman Kavşağından – Fevzi Çakmak Caddesi – 15 Temmuz Demokrasi Meydanı (Fomara Meydanı) gidiş ve geliş istikametleri,

Ahmet Hamdi Tanpınar Caddesinden – 15 Temmuz Demokrasi Meydanı (Fomara Meydanı) gidiş ve geliş istikametleri, gün boyunca araç ve yaya trafiğine kapatılacaktır.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın İlimize gelişi ve ilimizden dönüş yaptıkları esnada geçiş yapacağı ana yollar ve güzergâhlar ile bağlantı yolları İstanbul yolu – Özdilek – Gençosman Kavşağı – Ankara yolu – Eski Hal Köprü üstü – Mahmudiye Kavşağı – Gökdere Meydanı- İnönü Caddesi – Atatürk Caddesi – Altıparmak Caddesi – Merinos Kavşağı istikametleri kısa süreli olarak yaya ve araç trafiğine kapatılacaktır. 

Alternatif güzergahlar:

Araç kullanan vatandaşlarımız, Stadyum Kavşağı – Kükürtlü Caddesi ve İzmir yolu, Mudanya yolu, Ankara yolu istikametleri ile Eski Yalova yolu ve çevre yollarını kullanabileceklerdir.

Bursalılara kötü haber! Erdoğan Bursa’ya gelecek

BursaMuhalif.com