Bursa’dan adalet için yola çıkanlar Kent Meydanı’na yürüyor – 20 Haziran programı yayınlandı

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanarak cezaevine konulmasının ardından Kılıçdaroğlu’nun öncülüğünde başlatılan Adalet Yürüyüşü Bursa’da dördüncü gününe giriyor. Bursa’da 20 Haziran günü yürüyüş programına göre kentin her köşesinden yola çıkanlar Kent Meydanı’nda bir araya gelerek adalet talebini yineleyecekler. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun MİT TIR’ları davasında Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından başlattığı Adalet Yürüyüşü her geçen gün büyüyerek devam ediyor. Bursa’da da CHP Bursa İl Örgütü’nün çağrısıyla 17 Haziran günü Mustafakemalpaşa’dan başlatılan yürüyüş tüm ilçelerden kent merkezine doğru ilerliyor.

Bursa adalet için sokaklarda

CHP Bursa İl Örgütü tarafından 20 Haziran Salı günü kentte yapılacak yürüyüşün programı yayınlandı.

Yayınlanan program şöyle:

Nilüfer’de saat 9.00’da Görükle Göçmen Konutları önünden başlayan yürüyüş kolu, otobüslerle Mustafakemalpaşa ve Karacabey’den gelenlerle saat 16.00’da Atapark önünde buluşacak. Mudanya’dan gelenlerde saat 16.00’da İhsaniye Dinlenme Parkı’ndan yürüyüşe başlayarak Acemler’de Nilüfer yürüyüş koluyla bir araya gelecek.

Kentin doğusundan yola çıkanlar da buluşma noktalarıyla yürüyüşü sürdürecek. Kestel ve Gürsu Meydanı’ndan saat 13.00’te yola çıkanlar 14.00’te Gürsu Kavşağı’nda bir araya gelerek yürüyüşe devam edecek. Kestel, Gürsu yürüyüşü sürdürürken, Yenişehir ve İnegöl’den otobüslerle yola çıkanlar ile saat 14.00’te Yıldırım İlçe Başkanlığı önünden yola çıkanlar Çınarönü Çocuk Parkı’nda saat 16.00’da bir araya gelecek.

Adalet için kentin doğusundan ve batısından yola çıkanlar saat 19.00’da Kent Meydanı’nda yürüyüşlerini basın açıklamasıyla sona erdirecekler.

 

BursaMuhalif.com