Bursa’da gericilerden ‘oruç tutmadın’ saldırısı

Bursa Mudanya’da bir lokantada 4 gerici oruç tutmadıklarını gördükleri 2 kişiye saldırdı.

Mudanya İDO İskelesi’ndeki “Tadında Anadolu” isimli lokantada dün(28 Mayıs) yaşanan olayda gericiler oruç tutmadığı gerekçesiyle bir baba ve oğula saldırdı.

İddialara göre, baba ve oğul lokantada yemek yedikleri esnada yanlarından geçen 4 kişi imalı bir şekilde “afiyet olsun” dedi. Baba ve oğul bu imalı ifadeye karşı tepki göstererek, seferi olduklarını ve oruç tutmadıklarını söyledi. Bunun üzerine “O zaman öyle milletin gözü önünde yemeyeceksiniz” yanıtı veren gericiler, yemek yiyen baba ve oğula sataşmaya başladı. Önce su atarak tacizde bulunan gericiler, daha sonra yumruklu saldırıya geçerek baba ve oğulu darp ettiler. Babanın saldırı sonrasında burnu kanarken, oğlunun yüzünde morluklar meydana geldi.

“Siz bizim kim olduğumuzu biliyor musunuz?” naraları atarak olay yerinden uzaklaşarak kaçan gericilere dair saldırıya uğrayanların herhangi bir şikayette bulunmadıkları öğrenildi.

Saldırının gerçekleştiği mekanın sahibinin ise müşterilerini korumadığı ve saldırganlara dair herhangi bir müdahalede bulunmadığı görüntülendi. Video mekanda bulunan bir yurttaş tarafından kayda alındı.

Video: Alkışlarla Yaşıyorum

BursaMuhalif.com