Bursa’da 185 sahte seçmen!

Bursa’da kamuya ait boş binada 185 seçmenin kayıtlı olarak gözüktüğü ortaya çıktı. Olaybursa.com internet gazetesinin haberine göre Bursa Osmangazi’de kamuya ait boş bir binada seçmen kaydı olduğu tespit edildi.

Anayasa değişikliği için 16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan referandumda oy kullanacak olan seçmenleri gösteren seçmen kağıtları askıya çıktı. CHP Osmangazi İlçe Teşkilatı, Santral Garaj Mahallesi Gaziakdemir Caddesi’ndeki   boş binada 185 seçmenin kayıtlı göründüğünü tespit etti. CHP’liler Yahşibey Mahallesi’ndeki bir başka adreste ise 56 seçmenin kayıtlı olduğunu belirledi.

CHP Osmangazi ilçe örgütü, kayıtlarla ilgili İlçe Seçim Kurulu’na itiraz etti.

İsmet Karaca: Sahte seçmenlere dikkat!

CHP Osmangazi İlçe Başkanı İsmet Karaca, referandumun eşit ve adil bir şekilde yapılması gerektiğini belirterek, sahte ve mükerrer seçmenler konusunda çalışma yürüttüklerini söyledi. Askıya çıkan seçmen listelerini bu amaçla incelediklerini ve gördükleri usulsüzlükler hakkında ilçe seçim kuruluna başvurduklarını kaydeden Karaca,”Seçmenin oy kullanabilmesi için oturduğu adreste bulunma zorunluluğu var. İlk etapta tespit ettiğimiz bu iki adresle ilgili itirazlarımızı yaptık. Seçmen listeleriyle ilgili çalışmalarımız sürüyor.” dedi.

Kaynak: Olaybursa.com