Bursa Kadın Platformu, “Kışanak yalnız değildir”

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’nın gözaltına alınarak, halkın hiçe sayılmasına karşı tepkiler sürüyor. 

Kışanak ve Anlı’nın yalnız olmadığını ve dayanışma içinde olduğunu belirten demokratik kitle örgütleri deste mesajları yayınlıyor. Kışanak’la kadın dayanışması için harekete geçen 98 kadın ve LGBTİ örgütünün çağrısına Bursa Kadın Platformu’da katıldı.

Bursa Kadın Platformu’nun Kışanak’la dayanışmak için yayınladığı mesaj şöyle:

Eşitlik kotasını hayata geçiren, kadına şiddet uygulayan belediye çalışanı erkeklere yaptırım uygulayan, kadını evin değil toplumsal yaşamın öznesi kılmaya çalışan yerel yapıları destekleyen Kışanak’ın gözaltına alınması aynı zamanda kadınlardan yana bir belediyeciliğin, kadın mücadelesi ve sözünün gasp edilmesi demektir.

Güçlenen, söz söyleyen, itiraz eden, boyun eğmeyen tüm kadınlara verilmiş bu gözdağını asla ve asla kabul etmiyoruz. Barış, eşitlik ve özgürlük mücadelemizin yol arkadaşı Gültan Kışanak’ı yalnız bırakmıyor, serbest bırakılıncaya, belediyelere yönelik antidemokratik uygulamalar sona erinceye kadar susmayacağımızı ilan ediyoruz.

Bursa Kadın Platformu

BursaMuhalif.com