Birleşik Haziran Bursa’da Gezi’nin yıldönümü kutladı

Birleşik Haziran Bursa’da Gezi’nin yıldönümü kutladı
31 Mayıs 2013’de Taksim Gezi Parkı’nın yıkılmasını protesto edenlere polisin ve iktidarın saldırıları karşısında direnenlere yapılan müdahaleler ardından tüm Türkiye’yi saran isyanın ardından Birleşik Haziran Hareketi’ni oluşturan bileşenler dün (31 Mayıs) Haziran İsyanı’nın yıldönümünü kutladı.

image

Dün (31 Mayıs) 15.30’da Nilüfer Kent Konseyi önünde toplanan Birleşik Haziran Hareketi üyeleri gezi isyanı sırasında şehit düşenleri anarak Üç Fidan Parkı’na yürüdüler. Üç Fidan Parkı’nda Fatih Yaşlı’nın söyleşisiyle başlayan etkinlik müzik ve şiir dinletileriyle devam etti.

Haziran İsyanı ve sonrasındaki gelişen süreci anlatan Fatih Yaşlı, Birleşik Haziran Hareketi’nin konumuna ve seçim tavrına dair açıklamalar yaptı. Seçim sonraki genel siyasi durum ve kentteki işçi direnişlerinden de bahseden Fatih Yaşlı’nın ardından forum gerçekleştirildi.

Yaşlı’nın söyleşisinin ardından şiir ve müzik dinletileriyle Haziran İsyanı’nın şenliği yeniden tazelendi. Park alanında kurulan ‘Haziran Sofrası’ da etkinlik sonlanana kadar açık kaldı.